Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu - 30.11.2014
Data dodatnia: 2014-11-29

1. Serdecznie dziękujemy o. Robertowi Pyrce cmf za głoszone dzisiaj Słowo Boże oraz za przeprowadzony w dniu wczorajszym I Klaretyński Dzień Skupienia dla młodzieży naszej wspólnoty parafialnej.

2. Tradycyjnie we wszystkie niedziele Adwentu zapraszamy na Wieczorki Adwentowe. Dzisiaj I Wieczór Adwentowy w kaplicy zimowej o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich na film pt. " Bóg nie umarł", który swoją fabułą dotyczy tematu nowego roku liturgicznego, który dzisiaj rozpoczynamy; " Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

3. Od poniedziałku, w Krzydlinie Małej i w Krzydlinie Wielkiej msze św. roratnie o zwykłej porze i w podobny sposób jak to było w ubiegłych latach. Prosimy najmłodszych o przychodzenie z lamiponami adwentowymi.

4. W czwartek, 4 grudnia na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do koscioła parafialnego oo. Salwatorianów w Bognie na spotkanie z panem Jackiem Pulikowskim, znanym mówcą i autorem wielu książek na temat rodziny.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. Ze względu na spotkania roratnie nie będzie tradycyjnych nabożeństw. Nie będzie również odwiedzin chorych. Odwiedziny chorych będą bliżej świąt w piątek 19 i w sobotę 20 grudnia o zwykłej porze. W I niedzielę miesiąca tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu na wszystkich mszach św. Po mszy spotkanie z członkami Róż Różańcowych.

6. Przez cały rok, w każdy I czwartek miesiąca od godz. 21.00 w kaplicy zimowej w Domu Parafialnym będzie wystawienie Najświętszego Sakramnetu i prywatna adoracja do godz. 24.00. Modlić się będziemy w intencji naszej parafii, w intencji naszych rodzin, dzieci, młodzieży, ludzi starszych o łaskę nawrócenia nas wszystkich, o łaskę powołań i w intencjach, które nosimy w naszych sercach. Gorąco wszystkich zapraszamy. Można wybrać sobie odpowiednią porę i godzinę, to sprawa dobrowolna.

7.W przyszłą niedzielę, 7 grudnia, po wszystkich mszach św. będzie miała miejsce zbiórka do puszki na pomoc kościołowi na wschodzie.

8. KRZYDLINA MAŁA i KRZYDLINA WIELKA - Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary przy okazji rozprowadzania opłatków i świec wigilijnych. Dziękujemy również za wysiłek członkom Rady Parafialnej. Został zapłacony rachunek za świece Caritas a z pozostałych ofiar, 1.000 zł zostało przekazane na nasz Parafialny Fundusz Ochrony Rodziny i obecnie w kasie tego Funduszu jest 1.950 zł

9. KRZYDLINA MAŁA - Serdeczne Bóg zapłać rodzinie państwa Kowalczuk za złożoną ofiarę 1.000 zł na oświetlenie w naszej świątyni. Ofiara została przekazana do kasy naszej świątyni i obecnie jest w niej 1.000 zł.

Pan Sołtys i Radny równocześnie wraz z Radą Sołecką organizują Uroczystość Świętego Mikołaja w Świetlicy Wiejskiej 6 grudnia, w sobotę o godz. 15.00. Rodzice są proszeni o zapisywanie swoich pociech na paczki w sklepach.

10. KRZYDLINA WIELKA - Serdecznie dziekujemy p. Jarosławowi Pielich i panom ze Straży Pożarnej za pracę związaną  z wymianą energooszczędnego oświetlenia ledowego w prezbiterium naszej świątyni. Wcześniejsze oświetelnie pobierało 600 Watt, obecne pobiera 120 Watt. Koszt oświetelnia wyniósł 2.800 zł. 1000 zł przekazała Rada Parafialna z funduszu parafii, reszta została wzięta z ofiar wypominkowych i z kasy parafialnej.

11. W zakrystii jest do odebrania Gość Niedzielny

12. Składam podziękowania osobom, które sprzątały i dekorowały nasze świątynie. Na przyszły tydzień proszę : KRZYDLINA MAŁA - Wasilewska Maria i Zadarnowska Czesława, KRZYDLINA WIELKA - Żołądziejewska Wanda i Bocheńska Anna