Ogłoszenia na Niedzielę Męki Pańskiej - 13.04.2014
Data dodatnia: 2014-04-12

1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej naszego młodszego współbrata, kleryka Zbigniewa Ziętka, który będzie z nami przez czas Świąt i będzie nam służył swoją pomocą. Życzymy Mu dobrego i owocnego duchowo pobytu.

2. Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali tylko w Kościele Parafialnym o godz. 17.00. Zamiast nauki Pasyjnej będzie modlitwa do Bożego Miłosierdzia ze względu na obecność wśród nas Kanonizacyjnej Iskierki Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich parafian.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne, które rozpocznie się w czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Program obchodu całego Triduum był już przedstawiony w naszej gazetce i znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. W sobotę na Wigilię Paschalną proszę zabrać ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz na Procesję Rezurekcyjną.

4. Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocy, Niedzieli Miłosierdzia Bożego, będącej Uroczystością Kanonizacji bł. Jana Pawła II, każdego dnia o godz. 15.00 w Kosciele Parafialnym Modlitwa do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie wszystkich na tę modlitwę zapraszamy.

5. W Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę o godz. 18.30 w Kościele Parafialnym w Krzydlinie Małej, obowiązkowe spotkanie dla Ministrantów i Kandydatów ze względu na przygotowanie Służby Ołtarza na Triduum Paschalne. Rodziców proszę o podwiezienie a pawrót będzie zapewniony.

6. 31 maja, w sobotę, jest planowana pielgrzymka do Częstochowy rodziców i dzieci komunijnych i rocznicowych, Narazie jest 21 osób chętnych. Koszty zależne będą od ilości osób. Proszę do Świąt chętne dzieci i rodziców o dokonywanie zapisów. Jeśli będą wolne miejsca, inne osoby będą mogły brać w niej udział.

7. KRZYDLINA MAŁA - Składam serdeczne podziękwoania za złożone ofiary na ubezpieczenie. Ofiary wyniosły 1.640 zł. Dziękuję również Paniom z Rady Parafialnej za trud zbiórki. Ubezpieczenie obejmuje: ubezpieczenie od pożarów i innych zdarzeń losowych budynków i wyposażenia kosćiołów i kaplicy cmentarnej oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na terenie parafii. Dzieuję również panom: Romanowi i Pawłowi za wywózkę śmieci ze starego śmietnika za murem ogrodzenia cmentarza. Proszę, aby nie robić śmietnika za murami cmentarza.

8. Do stanu Małżeńskiego przygotowują się: Mariusz Kulas - kawaler z Wołowa i Emilia Wasiłek - panna z Wołowa. Jest to zapowiedż III. Jeśli ktoś znałby przyczyny uniemożliwiające zawarcie tego związku małżeńskiego, zobowiązany jest poinformować proboszcza.

9. W zakrystii jest do odebrania Gość Niedzielny.

10. W gablotach znajduje się zaproszenie skierowane do nas przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Krzydlinie Wielkiej na otwartą lekcję religii z okazji Kanonizacji bł. Jana Pawła II 23 kwietnia o godz. 12.40

11. Serdecznie dziękuję osobom, które sprzątały nasze świątynie w tym tygodniu i na przyszły tydzień proszę: KRZYDLINA MAŁA - Dąbrowicz Zenona, Dżumyk Krystyna, Lis Małgorzata i Lis Irena. KRZYDLINA WIELKA - Bondaronok Bożena, Popiel Małgorzata, Gajewska Katarzyna, Gryzan Janina, Łużna Teresa i Cymerman Bogusława.