Ogłoszenia na V Niedzielę zwykłą - 7.02.2016
Data dodatnia: 2016-02-05

1. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy wszystkich do kościoła parafialnego. Od godz. 15.00 do mszy św. wieczornej czyli do godz. 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy ją Koronką do Miłosierdzia Bożego a potem adoracja w ciszy. Taką adorację przed rozpoczęciem Wielkiego Postu i Rekolekcji Wielkopostnych zaleca Instrukcja Kościoła Eucharisticum Mysterium. Będziemy prosić Miłosiernego Boga o błogosławiony owoc rekolekcji i godne przeżycie czasu przygotowania Paschalnego.

2. Środą Popielcową rozpocznie się okres Wielkiego Postu. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. Program został już rozprowadzony. Zachęcamy do skorzystania z tego czasu łaski. Będzie on takim gdyż, przeżywać je będziemy w Roku Miłosierdzia.

3. Przypominam, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły - ilościowy i jakościowy, tzn. ilość spożywanych posiłków i ich jakość bezmięsna.

4. W czwartek, 11 lutego, przypada dowolne wspomnienie NMP z Lourdes - jest to dzień chorego. Z tej okazji, w czwartek, w Dębnie i w Domaszkowie będzie udzielony Sakrament Chorych z namaszczeniem olejem chorych. W Krzydlinie Wielkiej i w Krzydlinie Małej ten Sakrament zostanie udzielony w piątek.

5. Zapowiedziane na przyszłą niedzielę kolejne spotkanie Światowych Dni Młodzieży nie odbędzie się ze względu na nauki rekolekcyjne dla młodzieży, na które gorąco młodzież zapraszam.

6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary do puszki, w ubiegłą niedzielę, na pomoc klasztorom klauzurowym kościoła Dolnego Śląska. Ofiary z całej parafii wyniosły 462 zł i 50 gr. Dziękuję również członkom Róż Różańcowych z Krzydliny Małej za ofiarę 300 zł na ten cel. W najbliższym czasie ofiary te zostaną przekazane

7. W zakrystii do odebrania jest Gość Niedzielny

8. Serdecznie dziękujemy osobom, które sprzątały i dekorowały nasze świątynie w tym tygodniu. Na przyszły tydzień proszę: KRZYDLINA MAŁA - Augustynowicz Olga i Bielska Agnieszka, KRZYDLINA WIELKA - Rodziny; Furmańska i Furmańska. W okresie Wielkiego Postu nie ozdabia się kościołów i kaplic kwiatami. Składane ofiary na kwiaty będą wykorzystane z innym okresie.