Ogłoszenia
Porządek Mszy Św.
Aktualności

KONKURS - ORYGINALNY RÓŻANIEC
Data dodatnia: 2013-11-04
Autor: proboszcz

W październiku, gdy w Kościół zwraca się do Matki Bożej  w modlitwie różańcowej,  dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzydlinie Wielkiej wzięły udział w konkursie na najbardziej oryginalny różaniec wykonany z dowolnych ( wybranych przez siebie) materiałów.

Uczestnicy konkursu prześcigali się w pomysłach, w wyborze materiałów i sposobie wykonania oryginalnego różańca. Dzieci wykorzystały: dary jesieni tj.: kasztany, żołędzie, jarzębinę, owoc dzikiej róży, orzechy, szyszki, nasiona fasoli, korę brzozy, owoc aronii oraz inne materiały tj.: koraliki, cekiny, folię. Różańce, które powstały są: piękne, kolorowe i niepowtarzalne.


Przez cały miesiąc prace dzieci były wyeksponowane na wystawie w szkole. Po zakończeniu konkursu wystawa została przeniesiona do kościoła pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Krzydlinie Wielkiej, gdzie przez tydzień wszyscy zainteresowani mogli ją obejrzeć.

Wystawa również została zaprezentowana w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Krzydlinie Małej.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nie było łatwym zadaniem dla komisji. Każdy różaniec został wykonany poprawnie i ciekawie, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Mam nadzieję, że w przyszłym roku prac konkursowych będzie jeszcze więcej.

Katechetka ;-)


Cytat na bieżący tydzień
e-Czytelnia
Proponowane strony