Ogłoszenia
Porządek Mszy Św.
Aktualności

CZY LEKCJA RELIGII MOŻE BYĆ INTERESUJĄCA?
Data dodatnia: 2013-11-04
Autor: proboszcz

W dniu 7. 10.2013 r. gdy w Kościele obchodziliśmy Święto Matki Bożej Różańcowej w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krzydlinie Wielkiej odbyła się otwarta lekcja religii, której tematem była szkoła modlitwy Matki Bożej. W zajęciach oprócz uczniów klasy IV udział wzięli: rodzice,  grono pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor Bożeną Szpak  oraz  Proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Krzydlinie Małej Ojciec Piotr Boroń.

Katecheza była poświęcona modlitwie różańcowej. W sposób szczególny chciałam zachęcić dzieci i zaproszonych gości do modlitwy różańcowej w miesiącu październiku oraz zapoznać dzieci z częściami i tajemnicami różańca świętego.

Po modlitwie poprowadzonej przez Ojca Proboszcza Piotra Boronia na rozpoczęcie katechezy, uczestnicy wysłuchali krótkiej historii  powstania różańca i modlitwy różańcowej. Ciekawostką dla wszystkich okazała się piękna legenda o mnichu i wieńcu z róż.

Przygotowana prezentacja multimedialna o budowie, podziale różańca na części i tajemnice była wstępem do dalszej pracy- zabawy przy muzyce utrwalającej części różańca oraz pracy w parach. Dzieci miały za zadanie ułożyć po kolei tajemnice w obrębie wybranej przez siebie części różańca.

 

Efektem pracy dzieci był wspólny plakat.

 

Podsumowując zajęcia przypomniałam dzieciom o godzinach nabożeństw różańcowych w parafii. Dzieci otrzymały nagrodę za swoją pracę i aktywność- dziesiątek różańca oraz na pamiątkę obrazek z rozpisanymi tajemnicami różańca.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali cukierki z obietnicami jakie bł. Alan de la Roche- Apostoł Różańca i inicjator zakładania kółek różańcowych otrzymał od Matki Bożej oraz z ze słowami Jana Pawła II o różańcu.

Po skończonej katechezie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Lekcja religii może być ciekawa i zaskakująca ;-).

Katechetka


Cytat na bieżący tydzień
e-Czytelnia
Proponowane strony