Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zwykłą - 19.10.2014
Data dodatnia: 2014-10-18

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczął się w całym kościele powszechnym Tydzień Misyjny pod hasłem " Z Ewangelią do narodów". W czasie Nabożeństw Różańcowych będziemy modlić się w intencji misji, misjonarzy i o dar nowych powołań misyjnych. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, po mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na rzecz pomocy misjonarzom.

2. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Odpust w naszej kaplicy w Dębnie, która ma za patrona św. Antoniego Marię Klareta, założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów. Stąd pewna zmiana godziny mszy św. w Dębnie i w Domaszkowie. W Dębnie suma Odpustowa o godz. 12.30 a w Domaszkowie msza św. o godz. 8.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę Uroczystość.

3. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary do puszki z racji na Dzień Papieski. Ofiary z całej parafii wyniosły 525 zł i 2 euro. Ofiary zostały już na ten cel przekazane.

4. Do stanu Małżeńskiego przygotowują się Karolina Stachowicz - panna z Krzydliny Małej i Marek Grządkowski - kawaler z Rataj. Jest to zapowiedż III. Jeśli ktoś znałby przeszkody w zawarciu tego sakramentalnego związku małżeńskiego, zobowiązany jest o poinformowanie proboszcza.

5. KRZYDLINA MAŁA i KRZYDLINA WIELKA - Od przyszłej niedzieli, od 26 pażdziernika, w związku ze zmianą godziny, ulegnie zmiana godziny mszy św. w dni powszednie. W Krzydlinie Małej msze św. będą o godz. 17.00 i w Krzydlinie Wielkiej o godz. 18.00

6. KRZYDLINA MAŁA - Informacja od członków Rady Parafialnej - Dzisiaj od godz. 14.00 członkowie Rady Parafialnej będą dokonywać zbiórki ofiar i darów płodów ziemi z racji na Tydzień Miłosierdzia, jak to jest każdego roku. Za składane ofiary i dary, wyrażamy serdeczne podziękowanie.

7. KRZYDLINA WIELKA - Składamy serdeczne Bóg zapłać Członkom Rady Parafialnej i Wam Drodzy za złożone ofiary i dary płodów ziemi z racji na Tydzień Miłosierdzia. Ofiary w wysokości 190 zł zasiliły budżet naszej Parafialnej Fundacji Ochrony Rodziny, która służy pomocą rodzinom naszej parafii, które znalazły się w trudnej sytuacji. Raport z tej pomocy, znajdował się w gazetce parafialnej, w której było sprawozdanie z całego ubiegłego roku. Obecnie w kasie Fundacji znajduje się 1.590 zł. Ofiary, które zebrała Rada na rzecz naszej świątyni wyniosły 2.795 zł. Za te ofiary, w imieniu Rady, składam serdeczne podziękowanie.

8. DĘBNO - W związku z Uroczystością Odpustową, w sobotę 25 pażdziernika o godz. 18.00 w kaplicy będzie Modlitwa Różańcowa w intencji mieszkańców Dębna. W czasie Różańca będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi świętej. W niedzielę na mszy św. Odpustowej o godz. 12.30 będzie ucałowanie relikwii św. Antoniego Marii Klareta i adoracja Najświętszego Sakramentu połaczona z modlitwą za wstawiennictwem Ojca Klareta.

9. W zakrystii do odebrania jest Gość Niedzielny

10. Serdeczne Bóg zapłać osobom, które sprzątały i dekorowały nasze świątynie i na przyszły tydzień proszę; KRZYDLINA MAŁA - Rodzina Państwa Młodych, KRZYDLINA WIELKA - Wołczyk Elżbieta i Barecka Beata