Ogłoszenia na XX Niedzielę Zwykłą - 17.08.2014
Data dodatnia: 2014-08-15

1. Wszystkich wyjeżdżających i zapisanych na Pielgrzymkę do Medjugorie, zapraszam dzisiaj do sali parafialnej na godz. 19.00 na pierwsze ważne spotkanie dotyczące tego wyjazdu

2. KRZYDLINA MAŁA i KRZYDLINA WIELKA - W sobotę 23 sierpnia uczestnicy Szkoły Nowej Ewangelizacji należący do katolickiej wspólnoty prowadzonej przez oo. Dominkanów w Krakowie i przeżywający w tym czasie rekolekcje w naszym klasztorze pragną odwiedzić nasze rodziny, aby dzielić się doświadczeniem wiary i miłości Bożej oraz rozmawiać na tematy wiary. Przyjmijmy ich z otwartym sercem. To spotkanie będzie okazją do pogłębienia swojej wiary i uzyskania odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Wszystkie chętne rodziny, do czego zachęcam, proszę, aby wpisały się na listę, która znajduje się w stałym miejscu, przy wejściu na stoliku. Proszę o podanie numeru domu, aby ułatwić odwiedzającym. Proszę się nie obawiać, jest to praktyka stosowana w wielu parafiach będąca wspaniałą okazją do porozmawiania na tematy wiary. W sobotę o godz. 10.00 będzie spotkanie w kościele na rozpoczęcie odwiedzin. Zachęcam do otwarcia drzwi swoich domów.

3. Do stanu Małżeńskiego przygotowują się: Marek Wityk - kawaler z Krzydliny Małej i Aleksandra Szmytkiewicz - panna z Zielonej Góry. Jest to zapowiedż III. Katarzyna Milimąka - panna z Krzydliny Wielkiej i Marcin Sęk - kawaler z Malczyc. Jest to zapowiedż I. Jeśli ktoś znałby przeszkody w zawarciu tych sakramentalnych związków małżeńskich zobowiązany jest poinformować proboszcza.

4. KRZYDLINA MAŁA - Składam serdeczne Bóg zapłać w naszym imieniu za ofiarę 200 zł ofiarodawcom z naszej parafii na rzecz świątyni. Ofiarodawcy pragną pozostać anonimowi.

5. KRZYDLINA WIELKA - W piątek przypada 22 dzień miesiąca. To nawiązanie do dnia liturgicznego wspomnienia św. Marii Magdaleny. Każdego 22 - go dnia miesiąca w ciągu roku będzie sprawowana msza św. Wotywna do św. Marii Magdaleny, naszej Patronki. Po mszy św. udamy się pod figurę aby modlić się za Jej wstawiennictwem w naszych intencjach. Jeśli będzie zła pogoda, modlić się będziemy w kościele. Zachęcam do składania własnych intencji, na małych kartkach, które będą przedstawiane św. Patronce w czasie naszej wspólnej modlitwy.

6. W zakrystii do odebrania jest Gość Niedzielny

7. Składam serdeczne podziękowania osobom, które sprzątały i dekorowały nasze świątynie. Na przyszły tydzień proszę: KRZYDLINA MAŁA - Klecka Barbara i Grochowska Iwona. KRZYDLINA WIELKA - Snopkiewicz Małgorzata, Skorupa Barbara, Pawłowska Małgorzata i Żuchora Zdzisław. Bardzo proszę o wykoszenie trawy przy kościele i wokół kaplicy pogrzebowej.