Ogłoszenia na XV Niedzielę Zwykłą - 13.07.2014
Data dodatnia: 2014-07-12

1. Dzisiaj o. Robert zaprasza wszystkich ministrantów na grila o godz. 15.00, który będzie przy budynku parafii w Krzydlinie Małej.

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich na Uroczystość Odpustową do Krzydliny Wielkiej na godz. 11.30 z racji na liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże powie o. Paweł Szulc cmf, długoletni Misjonarz Kuby. Ojciec Paweł, w czasie mszy św. dokona poświęcenia figury św. Marii Magdaleny na zewnątrz kościoła. Będziemy gościć Siostry św. Marii Magdaleny od Pokuty z Lubania Śląskiego, które będą animowały całą mszę św. i opowiedzą o prowadzonym przez sibie dziele -" Ognisko dla Dziewcząt". Ofiary z tej niedzieli będą przeznaczone na to dzieło Sióstr. Jeśli nie będzie padało, msza św. będzie na zewnątrz przy figurze świętej Patronki. Z tego powodu ulegną zmianie godziny mszy św. i wyjątkowo nie będzie mszy św. w Domaszkowie. Mieszkańców Domaszkowa proszę, aby uczynili wysiłek przybycia na mszę św. odpustową do Krzydliny Wielkiej.

3. KRZYDLINA WIELKA i DOMASZKÓW - Zwyczajowo, jako przygotowanie do Odpustu, będziemy przeżywać Triduum przygotowujące nas do tej Uroczystości. W piątek, po mszy św. o godz. 19.00 Nabożeństwo do Marii Magdaleny. W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. i po mszy św. o godz. 19.00 procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych przy 4 stacjach. Można zabrać ze sobą przygotowane kartki z polecanymi zmarłymi. W niedzielę o godz. 11.30 Uroczysta msza św. Odpustowa.

4. Wyjeżdżających na Pielgrzymkę do Medjugorie, proszę o dokonywanie wpłat zaliczkowych na ten wyjazd. Jeśli ktoś może, można wpłacić całą kwotę.

5. Do stanu Małżeńskiego przygotowują się: Katarzyna Grudkowska - panna z Krzydliny Wielkiej i Paweł Stelmaszczuk - kawaler z Krzydliny WIelkiej. Jest to zapowiedż III. Jeśli ktoś znałby przeszkody w zawarciu tego sakramentalnego związku, zobowiązany jest poinformować proboszcza.

6. KRZYDLINA MAŁA - Składam serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę 400 zł. Różom Różańcowym i indywidualnej osobie za ofiarę 100 zł na zapłacenie kosztów związanych z położeniem chodnika wejściowego do kościoła.

7. W zakrystii do odebrania jest Gość Niedzielny.

8. Składam serdeczne podziękowania osobom, które sprzątały w tym tygodniu w naszych świątyniach. Na przyszły tydzień proszę: KRZYDLINA MAŁA - Stachowicz Renata i Martyn Marta, KRZYDLINA WIELKA - Szymala Krystyna, Machała Anna, Szelewa Alicja i Wójcik Agnieszka. Proszę o wykoszenie trawy wokół kościoła i kaplicy pogrzebowej oraz o gruntowniejsze posprzątanie przed uroczystością odpustową. Najlepiej trawę wykościć we wtorek lub w środę przed Triduum.

9. Odczytanie informacji Przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny