II NIEDZIELA Adwentu Ogłoszenia duszpasterskie - 04. - 11.12.2016
Data dodatnia: 2016-12-03

1.    W dzisiejszą niedzielę w czasie  Mszy świętych, jest Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej  odbędzie się spotkanie z członkami Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

W dzisiejszą niedzielę w kościołach i kaplicach w Polsce odbywa się zbiórka pieniężna do puszek jako pomoc dla Polaków żyjących na wschodzie. W naszej parafii odbywa się po Mszach świętych. Za ofiary składamy serdeczne ,,Bóg zapłać”.

2.    W dzisiejszą niedzielę po południu Rada Parafialna rozniesie po naszych domach opłatek świąteczny wraz ze świecą wigilijną Caritas. Ofiary z opłatka przeznaczone są na potrzeby parafii. Ofiary ze świec przeznaczone  są na Caritas i część ofiar na Fundusz Ochrony Życia w naszej parafii. Duża świeca kosz-tuje 12 złotych, mała świeca 6 złotych.

3.    W tym tygodniu wspominamy we wtorek  św. Mikołaja Biskupa. Jest to dzień szczególny dla dzieci. Pamiętajmy o nich w naszych darach ofiarowanych z  serca. W środę wspominamy św. Ambrożego bpa i dr Kościoła.

4.    W czwartek 08.12 przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane w Dębnie o godzinie 15:30, w Krzydlinie Małej o godzinie 17:00,
W Krzydlinie Wielkiej o godzinie 18:00.

5.    W tym dniu nasz współbrat kleryk Zbigniew Ziętek otrzyma święcenia diakonatu w czasie Mszy świętej o godzinie 18:00 w kaplicy Seminarium Misjonarzy Klaretynów we Wrocławiu z rąk O. Biskupa Jacka Kicińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6.    Zapraszamy  na Msze święte Roratnie dzieci z lampionami, młodzież, rodziców i wszystkich parafian.

7.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła. W tym tygodniu prosimy rodziny z Krzydliny Wielkiej: Pawlik Dorota i Krakowiak Anna.  W Krzydlinie Małej: Zakopiec Agnieszka i Bochenek Magdalena.

8.    Od  następnej niedzieli będzie wystawiony kosz w kościele przy ołtarzu do którego można będzie wkła-dać artykuły żywnościowe z przeznaczeniem dla biednych na stół świąt Bożego Narodzenia.

9.    Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne wywieszone są w gablocie parafialnej. Zachęcamy do pobrania prasy katolickiej. Wszystkim parafianom, gościom życzymy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej. Tym, którzy obchodzą imieniny, urodziny, rocznice, składamy najlepsze życzenia.
Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby kościoła.