30 NIEDZIELA Zwykła. Ogłoszenia duszpasterskie - 23.10.2016
Data dodatnia: 2016-10-22

1.    W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. W następną niedzielę odbędzie się zbiórka do puszki po Mszach świętych na Misje.
Dziś od godziny 9:30 rozpoczął się kiermasz w remizie strażackiej związany z Dniem Wszystkich Świętych organizowany przez uczniów i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Korczaka w Krzydlinie Wielkiej. Organizatorzy wszystkich serdecznie zapraszają.

2.    W dzisiejszą niedzielę przypada adoracja wieczysta w naszej parafii. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Krzydlinie Małej po ostatniej Mszy świętej do godziny 17:30. Bardzo prosimy o udział w adoracji  mieszkańców Krzydliny Małej, Krzydliny Wielkiej, Domaszkowa, Kątów, Dębna a szczególnie Żywą Różę. O godzinie 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adorację prowadzi młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania z całej parafii. O godzinie 17:00 różaniec święty, gdzie adorację prowadzą dzieci  przygotowującymi się Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Adoracji dzieciom zostaną wręczone komunijne różańce święte.

3.    W poniedziałek 24.10 przypada wspomnienie św. Antoniego Marii Klareta Arcybiskupa Kuby, Założyciela Misjonarzy Klaretynów. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona nie w kościele a w kaplicy w Domu Nowicjackim o godzinie 18:00 wraz z różańcem świętym o godzinie 17:30. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o wszystkich Misjonarzach Klaretynach,  pracujących w rożnych częściach świata a zmarłych polecajmy Bogu.

4.    W następną niedzielę przypada uroczystość odpustowa w kaplicy w Dębnie poświęcona św. Antoniemu Marii Klarecie. Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 12:30 a w Domaszkowie o godzinie  8:30.

5.    Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych. Kartki na wypominki za zmarłych można zabrać ze stolika do domu, gdzie wypisujemy imiona zmarłych i wraz z ofiarą składamy w kopercie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6.    Bardzo prosimy o segregację śmieci na cmentarzu, do kontenera wrzucamy plastiki i sztuczne kwiaty, wazony. To wszystko, co sztuczne. Do kompostownika wrzucamy, kwiaty i pozostałe odpady żywe. Nie wyrzucamy żadnych śmieci za mur  cmentarny i do starego śmietnika. Bardzo o to proszę duszpasterze i Rada Parafialna.

7.    Dziękujemy rodzinom za posprzątanie Kościoła i dekorację kwiatami ołtarzy. W tym tygodniu prosimy o umycie okien, posprzątanie na zewnątrz kościoła; Rodziny z Krzydliny Wielkiej: Pluta, Grzegorczyk, Gajewska i Wasilewska. Krzydlina Mała: Grządkowska Karolina i Jarocka Anna.

8.    Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Intencje mszalne wywieszone są w gablocie parafialnej. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Przypominamy, że w następną niedzielę będzie zmiana czasu z letniego na zimowy.

9.    Wszystkim parafianom, gościom życzymy: zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej. Tym, którzy obchodzą imieniny, urodziny, rocznice, składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za składane ofiary na potrzeby kościoła.